Recomat z wizytą w Poznaniu!

Było nam niezmiernie miło gościć Państwa podczas targów Poleco na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Na naszym stoisku prezentowaliśmy recomat, czyli automat do zwrotu butelek PET, puszek ALU i nakrętek. To były emocjonujące trzy dni pełne spotkań, inspirujących rozmów i pozytywnej energii. Do zobaczenia za rok!

Na zielono w Katowicach!

Za nami 3 dni inspirujących spotkań na Samorządowym Forum Kapitału i Finansów w Katowicach. Dyskutowaliśmy z przedstawicielami samorządów o potrzebie wdrożenia systemu kaucyjnego, jego wadach, zaletach i korzyściach dla lokalnych społeczności. Prezentowaliśmy system wspierający obieg zamknięty, oparty na automatach do zwrotu, kompaktowania i segregowania opakowań wraz z systemem lojalnościowym. Dziękujemy za tak liczne odwiedziny naszego stoiska!

Wyjątkowy butelkomat na Widzewie. Wymień zużyte butelki na karmę dla psów

Pod koniec września pod szkołą podstawową nr 34 w Łodzi przy ul. Ćwiklińskiej pojawił się specjalny butelkomat. Skorzystać z jego dobrodziejstw może każdy, ale tylko w określonym czasie. Jak działa butelkomat i czemu jest taki wyjątkowy? Odpowiedź w artykule.

Recomat na III Samorządowym Forum Gospodarki Odpadami

“(…) Wraz z naszym Partnerem Rodowita z Roztocza uczestniczyliśmy w III Samorządowym Forum Gospodarki Odpadami w Gdańsku. „Spotkanie branży zajmującej się zagospodarowaniem odpadów komunalnych jest okazją do debat nad najlepszymi praktykami, dostosowaniem do dynamicznego środowiska prawnego oraz wymiany wiedzy i cennego doświadczenia wśród samorządowców – mówi Piotr Grzelak, Zastępca Prezydenta Gdańska ds. zrównoważonego rozwoju.”

Zaraz Będzie Czysto (i było!), czyli o recomacie na Pol’and’Rock 2021

“(…) Przejechaliśmy cały teren. Podniosłem jedną, dosłownie jedną plastikową butelkę i jestem pewien, że wypadła komuś niechcący, a więc jest to także festiwal czysty.” – mówi Jerzy Owsiak dla TVN24, a my wiemy, że też mieliśmy w tym swój udział. (…) “

źródło: http://www.tvn24.pl

Bądź EKO i zdobywaj zniżki! W Galaxy stanął Recomat

“(…) Zależy nam, aby nasze centrum handlowe promowało ekologiczne rozwiązania. Czy jedna butelka może zmienić świat? W skali makro – oczywiście. Dodatkowo, każdy kto zdecyduje się na wyrzucanie butelek do RECOMATU może liczyć na nagrody. Korzystając z dedykowanej aplikacji zyskujemy np. rabaty na zakupy czy gadżety w postaci butelek z filtrem na wodę. Bycie eko się opłaca (…) “

źródło: http://www.infoludek.pl

Recomat w gminie Dobra

“(…) Gmina Dobra przystąpiła do realizacji projektu budżetu obywatelskiego związanego z segregacją odpadów. Przy Orliku w Dobrej zamontowano recomat – urządzenie do segregowania opakowań po napojach. Przez najbliższe 2 miesiące urządzenie będzie testowane. (…) “

źródło: http://www.gminadobra24.pl

Dobry Wzór – zakwalifikowaliśmy się do konkursu!

Z nieskrywaną dumą donosimy, że nasze recyklomaty zostały zakwalifikowane do konkursu “Dobry Wzór 2021”, organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

“Kwiat za grat” i… za butelkę!

(…) 6.06. uczestniczyliśmy w wydarzeniu “Kwiat za Grat” przy Jasnych Błoniach w Szczecinie. Akcja miała na celu zbiórkę elektrośmieci, w zamian za które uczestnicy wydarzenia mogli otrzymać sadzonki kwiatów. (…) W tym roku dodatkowo mieszkańcy Szczecina mieli okazję przetestować nasz recomat (…).

Świet(l)na akcja z CCC!

Co wspólnego ma nasz recyklomat z muralem w centrum Warszawy? Całkiem sporo – mieliśmy przyjemność być cześcią eventu dla marki CCC SA przygotowanego przez Good Looking Studio w ramach strategii “Let’s care with CCC”. Promocja została wzmocniona wyjątkowym muralem, obok którego został ustawiony nasz recomat. Wrzucenie do niego butelki PET lub puszki aktywowało iluminację świetlną. Warte zobaczenia!