Przejdź do treści

Spotkajmy się w Uniejowie!

W dniach 31.08-02.09.2022 r. wystąpimy na 26. Konferencji “Kompleksowa gospodarka odpadami #KGO2022” w Uniejowie. Podczas prelekcji poruszymy temat recomatów oraz ich gotowości do wspierania systemu kaucyjnego w Polsce, który jest dla nas niezwykle ważny. Dlaczego? Ponieważ im szybciej wprowadzimy system w życie, tym szybciej zwiększymy poziom zbiórki objętych systemem opakowań. Chcesz dowiedzieć się więcej? Spotkaj się z nami na miejscu lub online!

Sprawdź agendę: https://bit.ly/3viCJPl

Organizatorem Konferencji jest Abrys Sp. z o. o.

Jesteśmy gotowi na system kaucyjny

System kaucyjny to w ostatnim czasie temat szeroko i głośno omawiany. My chętnie w tych dyskusjach uczestniczymy i chociaż na start projektu trzeba jeszcze chwilę poczekać, jesteśmy gotowi. Kilka słów o naszych recomatach w najnowszym artykule od Bankier.pl

Porozmawiajmy o ROP i systemie kaucyjnym

24 czerwca odbyła się konferencja “System kaucyjny elementem polskiego ROP”. Za nami inspirujące rozmowy, a przed nami konkretne działania. Dziękujemy Abrys dla Środowiska, PortalKomunalny.pl oraz Energia i Recykling za zaproszenie i organizację wydarzenia oraz wszystkim uczestnikom za merytoryczną i bardzo potrzebną dyskusję.

Rewolucja w systemie kaucyjnym

Będzie można zwracać plastik i puszki w sklepach – powszechnie i bez paragonu. Ministerstwo Klimatu i Środowiska szykuje rewolucję w systemie kaucyjnym. Polska idzie w ślady Europy Zachodniej, bo tego wymaga od nas Unia.

źródło: https://tvn24.pl/programy/bedzie-mozna-zwracac-plastik-i-puszki-w-sklepach-5749676

Stało się! R3 z Polską Nagrodą Inteligentnego Rozwoju!

Z dumą donosimy, że w dniu 7 czerwca 2022 w Uniejowie odebraliśmy Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju w kategorii Ekoinnowacje! Ogromnie dziękujemy kapitule konkursu i gratulujemy wszystkim osobom zaangażowanym w rozwój naszej firmy. Dzięki naszym recomatom wspieramy ekoinnowacje i tym samym zmieniamy świat na lepsze. Nagrodę odebrał Dariusz Staszewski, Prezes Zarządu R3 Polska podczas Gali Forum Inteligentnego Rozwoju.

W trosce o środowisko – pierwszy recomat w Chodzieży

W Chodzieży stanął pierwszy recomat – zakupiony w ramach projektu „Chodzieski Eko Ludek – miejska edukacja ekologiczna”. To nowoczesne urządzenie do segregacji odpadów: puszek ALU, opakowań PET oraz nakrętek. Automat znajduje się na parkingu sklepu Intermarche, przy ul. Wyszyńskiego w Chodzieży.

źródło: https://samorzad.gov.pl/web/miasto-chodziez/w-chodziezy-mamy-pierwszy-automat-do-segregacji-odpadow2

Kolejne butelkomaty R3 w Warszawie

“Butelkomaty stanęły przy przedszkolu na ulicy Boguszewskiej i w Parku im. Edwarda Szymańskiego na warszawskiej Woli. Można tam wrzucać plastikowe butelki, nakrętki oraz puszki. Ponadto w kilku innych punktach dzielnicy ustawione są też samoobsługowe pojemniki na elektroodpady. Znamy dokładne lokalizacje tych urządzeń “

Źródło: https://bit.ly/3H9GU4Q

To już trzeci recomat w Szczecinie!

Na ul. 1 maja przy siedzibie naszego Partnera Autocomp Management stanął automat do segregacji butelek PET, puszek ALU i nakrętek.

To już trzeci automat w naszym mieście, pozostałe znajdziesz:

Z aplikacją RecomApp to dziecinnie proste, przyjdź i przekonaj się sam!

Pierwszy recomat w Choszcznie

W Choszcznie stanął pierwszy recomat. To wspaniała wiadomość dla mieszkańców miasta. W ramach akcji „Ocalmy Planetę” będą mogli oddawać butelki PET, nakrętki i puszki ALU.

W nagrodę otrzymają punkty w aplikacji RecomApp, które będą mogli wymieniać na zniżki u naszych Partnerów.

Recomat z medalem EKONOWATOR na Targach EKOTECH w Kielcach

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że podczas Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH zostaliśmy uhonorowani medalem EKONOWATOR za innowacyjny recomat – butelkomat na puszki aluminiowe oraz opakowania PET, który wspólnie z systemem lojalnościowym RecomApp, oprogramowaniem do zarządzania
i raportowania oraz serwisem gwarancyjnym tworzy system SMART RVM.

System kaucyjny w Polsce? Projekt ustawy na etapie konsultacji społecznych

(…) Tematem zakupu butelkomatów zajmował się podczas swojego ostatniego posiedzenia zarząd ZGK. Wszyscy wójtowie i burmistrzowie gmin związkowych wyrazili wstępne zainteresowanie przystąpieniem do projektu, w ramach którego miałoby dojść do zakupu urządzeń.

Źródło: https://bit.ly/3GeN2Xm

Segregacja po polsku, czyli o zaletach recomatu

26 stycznia wzięliśmy udział w Konferencji online “Selektywna zbiórka, segregacja i recykling odpadów #SIR2022”. W trakcie wydarzenia zostały poruszone tematy istotne dla obecnego systemu gospodarki odpadami komunalnymi. “Segregacja po polsku, czyli o zaletach recomatu” to tytuł naszego wystąpienia, które poprowadziła Małgorzata Masłowska – Doradca Klienta i Opiekun Produktu. Dziękujemy Organizatorowi, firmie Abrys dla Środowiska za możliwość udziału w Konferencji.

Butelkomaty przy szkołach? O tym na prezentacji dla Związku Gmin Karkonoskich

(…) Tematem zakupu butelkomatów zajmował się podczas swojego ostatniego posiedzenia zarząd ZGK. Wszyscy wójtowie i burmistrzowie gmin związkowych wyrazili wstępne zainteresowanie przystąpieniem do projektu, w ramach którego miałoby dojść do zakupu urządzeń.

Źródło: https://www.jelonka.com/butelkomaty-przy-szkolach-102517

2021 – czas podsumowań

2021 to przede wszystkim… początek R3 Polska, ale też niesamowity rok – intensywny, a zarazem niezwykły. W tak krótkim czasie zdziałaliśmy naprawdę wiele – biznesowo, kulturowo, ekologicznie i edukacyjnie. Przygotowaliśmy dla Was podsumowanie tego, co udało nam się zrealizować w tym roku.

Eco nie tylko od Święta!
Pierwszy Recomat w Żyrardowie

„Odpad zdasz, drzewko masz” to cykliczna akcja proekologiczna prowadzona od lat przez firmę EMKA S.A. z Żyrardowa. Jej celem jest kształtowanie dobrych nawyków związanych z segregowaniem odpadów. W tym roku wydarzenie wyjątkowo przybiera nową formułę, w której wspólnie z naszym Recomatem mieszkańcy i nie tylko, mogą oddawać plastikowe butelki lub aluminiowe puszki w zamian za… choinkę! Za każde opakowanie użytkownik otrzyma punkt, który nalicza się automatycznie za pośrednictwem naszej dedykowanej aplikacji.

Wzorowa segregacja po szczecińsku

“(…) Dzisiaj znowu Szczecin jest na językach, gdyż w szczecińskim Centrum Badawczo-Rozwojowym Autocomp Management Sp. z o.o. powstają ekoinnowacje – automaty do segregowania i kompaktowania odpadów (…). Automaty te pod nazwą recomaty są wdrażane na rynek polski przez szczecińską firmę R3 Polska Sp. z o.o., która dopełnia system o element motywujący – aplikację lojalnościową Recomaty.”

Źródło: Wspólnota, nr 23/1340, s. 25

W Gminie Kołbaskowo pojawił się recomat

Recomat w Gminie Kołbaskowo już działa! Automat stanął przy Szkole Podstawowej w Przecławiu. Ma zachęcać mieszkańców do segregacji i ekologicznych zachowań. Dzięki dedykowanej aplikacji RecomApp, użytkownicy mogą zyskać rabaty na zakupy czy gadżety w postaci butelek z filtrem na wodę. Wystarczy wrzucić butelkę do automatu, a mobilna aplikacja nalicza punkty upoważniające do zniżek na zakupy, np. w Galaxy Centrum.

Współpraca z Auchan i PepsiCo

Kolejny udany ekoprojekt z naszym udziałem. W hipermarkecie Auchan w Piasecznie stanął automat do zwrotu opakowań. To projekt w ramach współpracy Auchan i PepsiCo na rzecz ochrony środowiska. Z ogromną przyjemnością wzięliśmy udział w akcji – wykonanie i montaż butelkomatu stanęło po naszej stronie. Każda oddana butelka to 6 groszy na karcie lojalnościowej Skarbonka w aplikacji Auchan. Mamy nadzieję, że dzięki takim akcjom automaty zwrotne znacząco wpłyną na wynik recyklingu w Polsce, a świadomość konsumentów w temacie wpływu ich zachowań na środowisko będzie rosła cały czas.

Recomat z nagrodą Dobry Wzór

Z przyjemnością informujemy, że recomat otrzymał nagrodę Dobry Wzór 2021, Wzór Roku 2021 oraz nagrodę specjalną od Ministerstwa Rozwoju i Technologii! Serdecznie dziękujemy, to dla nas ogromny zaszczyt. Celem konkursu jest wyróżnienie produktów i usług charakteryzujących się wysoką jakością wzornictwa. Recomat zostanie zaprezentowany na wystawie pokonkursowej w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego, która potrwa do 3 grudnia 2021 r. To jeden z najważniejszych pokazów designu w Polsce.

Oznacza to również, że od teraz możemy posługiwać się znakiem „Dobry Wzór 2021” oraz „Wzór Roku 2021”.

Recomat podbija stolicę

W ostatnim czasie mieliśmy przyjemność wykonać dwie realizacje w Warszawie.

W Parku Józefa Szymańskiego stanął nasz recomat w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego. Recomat ma zachęcać mieszkańców do proekologicznych zachowań. Od dziś mogą wrzucać do niego butelki plastikowe typu PET, aluminiowe puszki oraz nakrętki.

Recomat z wizytą w Poznaniu!

Było nam niezmiernie miło gościć Państwa podczas targów Poleco na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Na naszym stoisku prezentowaliśmy recomat, czyli automat do zwrotu butelek PET, puszek ALU i nakrętek. To były emocjonujące trzy dni pełne spotkań, inspirujących rozmów i pozytywnej energii. Do zobaczenia za rok!

Na zielono w Katowicach!

Za nami 3 dni inspirujących spotkań na Samorządowym Forum Kapitału i Finansów w Katowicach. Dyskutowaliśmy z przedstawicielami samorządów o potrzebie wdrożenia systemu kaucyjnego, jego wadach, zaletach i korzyściach dla lokalnych społeczności. Prezentowaliśmy system wspierający obieg zamknięty, oparty na automatach do zwrotu, kompaktowania i segregowania opakowań wraz z systemem lojalnościowym. Dziękujemy za tak liczne odwiedziny naszego stoiska!

Wyjątkowy butelkomat na Widzewie. Wymień zużyte butelki na karmę dla psów

Pod koniec września pod szkołą podstawową nr 34 w Łodzi przy ul. Ćwiklińskiej pojawił się specjalny butelkomat. Skorzystać z jego dobrodziejstw może każdy, ale tylko w określonym czasie. Jak działa butelkomat i czemu jest taki wyjątkowy? Odpowiedź w artykule.

Recomat na III Samorządowym Forum Gospodarki Odpadami

“(…) Wraz z naszym Partnerem Rodowita z Roztocza uczestniczyliśmy w III Samorządowym Forum Gospodarki Odpadami w Gdańsku. „Spotkanie branży zajmującej się zagospodarowaniem odpadów komunalnych jest okazją do debat nad najlepszymi praktykami, dostosowaniem do dynamicznego środowiska prawnego oraz wymiany wiedzy i cennego doświadczenia wśród samorządowców – mówi Piotr Grzelak, Zastępca Prezydenta Gdańska ds. zrównoważonego rozwoju.”

Zaraz Będzie Czysto (i było!), czyli o recomacie na Pol’and’Rock 2021

“(…) Przejechaliśmy cały teren. Podniosłem jedną, dosłownie jedną plastikową butelkę i jestem pewien, że wypadła komuś niechcący, a więc jest to także festiwal czysty.” – mówi Jerzy Owsiak dla TVN24, a my wiemy, że też mieliśmy w tym swój udział. (…) “

źródło: http://www.tvn24.pl

Bądź EKO i zdobywaj zniżki! W Galaxy stanął Recomat

“(…) Zależy nam, aby nasze centrum handlowe promowało ekologiczne rozwiązania. Czy jedna butelka może zmienić świat? W skali makro – oczywiście. Dodatkowo, każdy kto zdecyduje się na wyrzucanie butelek do RECOMATU może liczyć na nagrody. Korzystając z dedykowanej aplikacji zyskujemy np. rabaty na zakupy czy gadżety w postaci butelek z filtrem na wodę. Bycie eko się opłaca (…) “

źródło: http://www.infoludek.pl

Recomat w gminie Dobra

“(…) Gmina Dobra przystąpiła do realizacji projektu budżetu obywatelskiego związanego z segregacją odpadów. Przy Orliku w Dobrej zamontowano recomat – urządzenie do segregowania opakowań po napojach. Przez najbliższe 2 miesiące urządzenie będzie testowane. (…) “

źródło: http://www.gminadobra24.pl

Dobry Wzór – zakwalifikowaliśmy się do konkursu!

Z nieskrywaną dumą donosimy, że nasze recyklomaty zostały zakwalifikowane do konkursu “Dobry Wzór 2021”, organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

“Kwiat za grat” i… za butelkę!

(…) 6.06. uczestniczyliśmy w wydarzeniu “Kwiat za Grat” przy Jasnych Błoniach w Szczecinie. Akcja miała na celu zbiórkę elektrośmieci, w zamian za które uczestnicy wydarzenia mogli otrzymać sadzonki kwiatów. (…) W tym roku dodatkowo mieszkańcy Szczecina mieli okazję przetestować nasz recomat (…).

Świet(l)na akcja z CCC!

Co wspólnego ma nasz recyklomat z muralem w centrum Warszawy? Całkiem sporo – mieliśmy przyjemność być cześcią eventu dla marki CCC SA przygotowanego przez Good Looking Studio w ramach strategii “Let’s care with CCC”. Promocja została wzmocniona wyjątkowym muralem, obok którego został ustawiony nasz recomat. Wrzucenie do niego butelki PET lub puszki aktywowało iluminację świetlną. Warte zobaczenia!