Przejdź do treści

Odwiedź nas na Targach EKOTECH!

Dlaczego warto nas odwiedzić? Jesteśmy polskim producentem innowacyjnych recomatów – automatów do zwrotu butelek PET, puszek ALU i nakrętek. Nasze rozwiązania są dużym krokiem w stronę przyszłości – dążymy do stworzenia czystszych miast, zachęcamy społeczeństwo do właściwej segregacji odpadów oraz kształtowania EKO nawyków. Motywujemy poprzez nagradzanie – za wrzucone opakowania użytkownik otrzymuje punkty w aplikacji RecomApp, które może wymieniać na atrakcyjne nagrody.

Recomat mini z nagrodą Innowacja Handlu 2023!

Nasza praca została doceniona‼️
Recomat mini – urządzenie wspierające obsługę i procesy systemu kaucyjnego zostało nagrodzone wyróżnieniem Innowacja Handlu 2023! Wręczenie nagrody odbyło się podczas targów RetailShow w Warszawie. Dziękujemy za to wyróżnienie!

R3 Polska w gronie najlepszych przedsiębiorców Pomorza Zachodniego!

Za nami uroczysta Gala finałowa konkursu gospodarczego „Twój biznes pod banderą sukcesu”. To rekordowa edycja tego wydarzenia, do której zgłosiło się prawie 230 firm z całego regionu. Jesteśmy dumni, że z tak dużej liczby kapituła wybrała 19 finalistów, wśród których mieliśmy przyjemność się znaleźć.

Nowy produkt w ofercie, premiera na Targach RetailShow w Warszawie!

30 dni.
Dokładnie tyle zajęło nam zbudowanie od podstaw nowego rozwiązania do zbiórki ręcznej opakowań. Co to oznacza?
– jesteśmy elastyczni
– błyskawicznie odpowiadamy na potrzeby Klientów
– jeszcze bardziej zwiększamy naszą gotowość do zbliżającego się systemu kaucyjnego

Recomat wyruszył w trasę z Kwiatem Jabłoni

Miło nam poinformować, że zostaliśmy częścią trasy koncertowej zespołu! Artyści otwarcie podkreślają, jak istotna jest dla nich ekologia i czystość podczas wydarzeń. Niezwykły koncert, który odbył się w Szczecinie za nami – dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą EKOpostawę i zaangażowanie w zbiórkę opakowań. Recomat zapełnił się po brzegi! Jesteśmy gotowi na kolejne show – oto najbliższe daty, na które czekamy z niecierpliwością:
– 8.11 Wrocław, Hala Stulecia,
– 12.11 Gdańsk/Sopot, Ergo Arena,
– 17.11 Łódź, Atlas Arena,
– 24.11 Katowice, Spodek.

Twój głos się liczy!

Twój głos może sprawić, że nasza firma znajdzie się w gronie najlepszych na Pomorze Zachodnim! Naszą misją jest kształtowanie smart city (miasta przyszłości), poprzez wdrażanie wydajnych automatów zwrotnych – recomatów, opartych na systemie Smart RVM Aby realizować tę misję, potrzebujemy Twojego wsparcia!

Jesteśmy w gronie finalistów konkursu gospodarczego „Twój biznes pod banderą sukcesu”!

Jesteśmy w gronie finalistów!
Z radością informujemy, że R3 Polska zakwalifikowało się do grona 20 finalistów konkursu gospodarczego “Twój biznes pod banderą sukcesu”. Cieszymy się z tego wyróżnienia tym bardziej, że w tym roku swój udział zgłosiło niemal 230 firm.

R3 Polska na Targach POLECO

Zapraszamy na Poleco – Targi Ochrony Środowiska.
Dołącz do nas w dniach 17-19.10 na Międzynarodowe Targi Poznańskie i odkryj drogę do zrównoważonej przyszłości.

System kaucyjny przyjęty w Polsce – jesteśmy gotowi!

Stało się to, na co tak długo czekali przedstawiciele branży odpadami. Rząd przyjął projekt ustawy o systemie kaucyjnym. To kamień milowy dla polskiej gospodarki cyrkularnej. 6 czerwca 2023 Rada Ministrów uchwaliła ustawę dostosowują polskie prawo do unijnej dyrektywy ws. zmniejszenia wpływu niektórych produktów z tworzyw sztucznych na środowisko. Co to oznacza w praktyce?

Spotkanie liderów zrównoważonej gospodarki

Pod koniec maja wzięliśmy udział w Konferencji Sustainable Economy Summit, na której zaprezentowaliśmy naszą innowację – recomat do zwrotu butelek PET, puszek ALU i nakrętek.

Przekonaliście się, że recomat jest nie tylko niezwykle łatwy w obsłudze, ale także przyciąga użytkowników, zachęcając ich do aktywnego uczestnictwa w zamian za benefity.

Dziękujemy za inspirujące dyskusje! Wracamy do pracy, gotowi do podejmowania kolejnych kroków w kierunku zrównoważonej przyszłości!

Wielkie wydarzenie dla branży vendingowej!

Za nami Forum Vending Poland w Jachrance, gdzie zaprezentowaliśmy wyjątkowe połączenie recomatu zintegrowanego z automatem vendingowym Mobivend firmy DELCO P&B. Integracja automatów odbywa się intuicyjnie za pomocą czytników Nayax i Televend.

Jesteśmy przekonani, że ta wyjątkowa kombinacja będzie rewolucją w branży vendingu i skutecznym rozwiązaniem porządkującym obieg odpadów!

Grupie Maspex dziękujemy za udział w wydarzeniu.

Zostaliśmy Partnerem Forum Vending Poland 2023

(…) Kolejne ważne wydarzenie, kolejna owocna współpraca – R3 Polska zostało Partnerem Forum Vending Poland 2023. Forum zainicjowała Grupa Maspex, która już 25 i 26 maja spotka się z największymi dostawcami i Partnerami branży vendingowej.
To zaszczyt znaleźć się w gronie najlepszych (…)

R3 Polska Partnerem seminarium „Zielone Miasto” w Międzyzdrojach – o czym rozmawialiśmy?

(…) Smart City to ekosystemy, które chcemy kształtować i wspierać, wdrażając innowacyjne recomaty. O tym rozmawialiśmy 28 marca w Międzyzdrojach, podczas seminarium „Zielone Miasto”, które mieliśmy przyjemność objąć patronatem. (…)

Gospodarka o obiegu zamkniętym niemożliwa bez spójnej legislacji

(…) Unijne dyrektywy dotyczące gospodarowania odpadami opakowaniowymi nakładają na kraje członkowskie obowiązek wdrożenia przepisów w zakresie ograniczenia użytkowania plastiku jednorazowego (SUP), systemu kaucyjnego (DRS) i rozszerzonej odpowiedzialności (…)

R3 Polska na Targach Ekotech!

(…) W dniach 8-9 marca uczestniczyliśmy w Targach EKOTECH. Na spotkaniu branży komunalnej w Kielcach pojawili się najlepsi producenci maszyn i urządzeń wykorzystywanych w gospodarce odpadami, a także producenci rozwiązań transportowych czy usług związanych z segregowaniem śmieci. (…)

Kolejny projekt dla Żabki – sieć coraz bliżej systemu kaucyjnego

(…) Miło nam poinformować, że po raz kolejny podjęliśmy współpracę z siecią sklepów Żabka. Tym razem nasz produkt wdrożono w ramach akcji pilotażowej „Zielona Odnowa” na terenie Bydgoszczy. Konsumenci mogą oddać do EKOmatów puste opakowania po napojach w zamian za punkty – żappsy, a te z kolei wymienić na produkty dostępne w sklepach Żabka (…)

Recomaty w programie Stacja Innowacja!

24 stycznia gościliśmy u siebie ekipę filmową z programu Stacja Innowacja, emitowanym w TVP Polonia. Widzowie mogli nas obejrzeć na dużym ekranie 23 lutego. Cykl programów prezentuje polskie firmy z ich innowacyjnymi produktami, które podbijają rynek krajowy, ale i zagraniczny. Nie mogło nas zatem zabraknąć – nasze recomaty (…)

Wyróżnienie w konkursie „Zrobione w Szczecinie”

Udało się! Z radością informujemy, że zostaliśmy laureatem konkursu „Zrobione w Szczecinie” w kategorii „produkt”!

Dziękujemy za to wyróżnienie! Nagrodę wręczył nam Prezydent Szczecina, Pan Piotr Krzystek. Produkty i usługi oznaczone marką „Zrobione w Szczecinie” cechują się wysoką jakością, unikalnością i lokalnym charakterem.

Równa (z nas) Firma!

Otrzymaliśmy wyróżnienie dla przedsiębiorstwa społecznie odpowiedzialnego oraz uznanie w kategorii Ekologia – to dla nas wiele znaczy. Dziękujemy Organizatorom, Kapitule, a wszystkim Laureatom serdecznie gratulujemy!

EKOKolekcja R3 Polska

Recomaty od R3 Polska, czyli o naszej ekoakcji w Szczecinie

(…) Pierwszy recomat stanął w szczecińskim centrum handlowym Galaxy już w lipcu 2021 roku. Zintegrowany z autorską aplikacją mobilną RecomApp, umożliwia użytkownikom uczestnictwo w programie lojalnościowym – zebrane za wrzucone opakowania punkty, można wymienić na nagrody rzeczowe lub zniżki i rabaty w sklepach Partnerów. Podobne rozwiązanie czeka na mieszkańców miasta na ul. 1 maja przy siedzibie naszego Partnera Autocomp Management. Ostatni, trzeci butelkomat pojawił się na Łasztowni, przy Morskim Centrum Nauki. I tu użytkownicy mogą liczyć na benefity za skorzystanie z urządzenia i zwrot butelek PET oraz puszek ALU (…)

Polska Nagroda Innowacyjności trafiła w nasze ręce

Z nieskrywaną dumą i radością dzielimy się wyjątkową informacją – otrzymaliśmy „Polską Nagrodę Innowacyjności 2022”!
To wyróżnienie przyznawane najbardziej innowacyjnym firmom, które szukając kreatywnych rozwiązań, zmieniają polską gospodarkę na lepsze.

To dla nas zaszczyt, dziękujemy Polskiej Agencji Przedsiębiorczości, Organizatorom oraz Uczestnikom Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości.

R3 Polska na największych Targach Ochrony Środowiska „POLECO”

Z pozytywną energią wkraczamy w dzień pierwszy Targów Ochrony Środowiska „POLECO”. Przybywajcie tłumnie, testujcie recomat i śmiało o wszystko pytajcie! Jesteśmy na stoisku 26 (pawilon 7).

Recomat nagrodzony Złotym Medalem!

(…) Miło nam poinformować, że nasz recomat został nagrodzony Złotym Medalem Grupy MTP. Ta najbardziej rozpoznawalna w Polsce nagroda przyznawana jest firmom za wysoki poziom innowacyjności oferowanych produktów. Doceniono pomysłowość i nowoczesność naszych usług – to dla nas ogromny zaszczyt (…)

Motywacja w wydaniu Żabki

(…) Nadchodzące zmiany w gospodarce odpadowej to bardzo ogólnie system zwrotu depozytu, czyli kaucji, jaką dodatkowo zapłacimy za napoje. Aby odzyskać zdeponowane środki będziemy musieli oddać puste opakowania do punktów zbiórek (…)

Piszą o nas: R3 Polska w newsletterze Maspex

(…) Firmy R3 Polska i Delikomat podjęły się systemowej integracji maszyny revendingowej, tak zwanego butelkomatu (Recomatu) z automatem vendingowym przy użyciu systemu NAYAX. Pierwszy, w pełni zintegrowany system, został uruchomiony w czerwcu w jednej z lokalizacji obsługiwanej przez firmę Delikomat. Integracja ma na celu sprawdzenie skuteczności zbiórki opakowań po napojach z użyciem systemu motywacyjnego dla użytkowników. Jak to działa w praktyce? (…)

R3 laureatem nagrody Marka Przyszłości 2022

Z nieskrywaną dumą informujemy, że po raz kolejny nasze działania zostały docenione. Tym razem dołączyliśmy do grona Laureatów nagrody Marka Przyszłości 2022. Wyróżnienie to przyznawane jest jako wyraz uznania dotychczasowych osiągnięć dla firm wpływających na lepszą przyszłość. Serdecznie dziękujemy i widzimy się 19 i 20 października 2023 roku na 8. Forum Inteligentnego Rozwoju w Uniejowie.

Gotowi, do segregacji… start!

To był udany weekend biegowy. 43. PKO Szczecin Półmaraton za nami, mimo deszczu humory dopisywały wszystkim. Z radością możemy ogłosić – recomat zapełnił się po brzegi! Dziękujemy za tak liczne odwiedziny, ogromne brawa dla fantastycznej grupy Wy-Biegani Szczecin. Na koncie mają już parę biegowych życiówek i… sporo punktów w aplikacji RecomApp za wzorową segregację!

Spotkajmy się w Uniejowie!

W dniach 31.08-02.09.2022 r. wystąpimy na 26. Konferencji „Kompleksowa gospodarka odpadami #KGO2022” w Uniejowie. Podczas prelekcji poruszymy temat recomatów oraz ich gotowości do wspierania systemu kaucyjnego w Polsce, który jest dla nas niezwykle ważny. Dlaczego? Ponieważ im szybciej wprowadzimy system w życie, tym szybciej zwiększymy poziom zbiórki objętych systemem opakowań. Chcesz dowiedzieć się więcej? Spotkaj się z nami na miejscu lub online!

Sprawdź agendę: https://bit.ly/3viCJPl

Organizatorem Konferencji jest Abrys Sp. z o. o.

Jesteśmy gotowi na system kaucyjny

System kaucyjny to w ostatnim czasie temat szeroko i głośno omawiany. My chętnie w tych dyskusjach uczestniczymy i chociaż na start projektu trzeba jeszcze chwilę poczekać, jesteśmy gotowi. Kilka słów o naszych recomatach w najnowszym artykule od Bankier.pl

Porozmawiajmy o ROP i systemie kaucyjnym

24 czerwca odbyła się konferencja „System kaucyjny elementem polskiego ROP”. Za nami inspirujące rozmowy, a przed nami konkretne działania. Dziękujemy Abrys dla Środowiska, PortalKomunalny.pl oraz Energia i Recykling za zaproszenie i organizację wydarzenia oraz wszystkim uczestnikom za merytoryczną i bardzo potrzebną dyskusję.

Rewolucja w systemie kaucyjnym

Będzie można zwracać plastik i puszki w sklepach – powszechnie i bez paragonu. Ministerstwo Klimatu i Środowiska szykuje rewolucję w systemie kaucyjnym. Polska idzie w ślady Europy Zachodniej, bo tego wymaga od nas Unia.

źródło: https://tvn24.pl/programy/bedzie-mozna-zwracac-plastik-i-puszki-w-sklepach-5749676

Stało się! R3 z Polską Nagrodą Inteligentnego Rozwoju!

Z dumą donosimy, że w dniu 7 czerwca 2022 w Uniejowie odebraliśmy Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju w kategorii Ekoinnowacje! Ogromnie dziękujemy kapitule konkursu i gratulujemy wszystkim osobom zaangażowanym w rozwój naszej firmy. Dzięki naszym recomatom wspieramy ekoinnowacje i tym samym zmieniamy świat na lepsze. Nagrodę odebrał Dariusz Staszewski, Prezes Zarządu R3 Polska podczas Gali Forum Inteligentnego Rozwoju.

W trosce o środowisko – pierwszy recomat w Chodzieży

W Chodzieży stanął pierwszy recomat – zakupiony w ramach projektu „Chodzieski Eko Ludek – miejska edukacja ekologiczna”. To nowoczesne urządzenie do segregacji odpadów: puszek ALU, opakowań PET oraz nakrętek. Automat znajduje się na parkingu sklepu Intermarche, przy ul. Wyszyńskiego w Chodzieży.

źródło: https://samorzad.gov.pl/web/miasto-chodziez/w-chodziezy-mamy-pierwszy-automat-do-segregacji-odpadow2

Kolejne butelkomaty R3 w Warszawie

„Butelkomaty stanęły przy przedszkolu na ulicy Boguszewskiej i w Parku im. Edwarda Szymańskiego na warszawskiej Woli. Można tam wrzucać plastikowe butelki, nakrętki oraz puszki. Ponadto w kilku innych punktach dzielnicy ustawione są też samoobsługowe pojemniki na elektroodpady. Znamy dokładne lokalizacje tych urządzeń „

Źródło: https://bit.ly/3H9GU4Q

To już trzeci recomat w Szczecinie!

Na ul. 1 maja przy siedzibie naszego Partnera Autocomp Management stanął automat do segregacji butelek PET, puszek ALU i nakrętek.

To już trzeci automat w naszym mieście, pozostałe znajdziesz:

Z aplikacją RecomApp to dziecinnie proste, przyjdź i przekonaj się sam!

Pierwszy recomat w Choszcznie

W Choszcznie stanął pierwszy recomat. To wspaniała wiadomość dla mieszkańców miasta. W ramach akcji „Ocalmy Planetę” będą mogli oddawać butelki PET, nakrętki i puszki ALU.

W nagrodę otrzymają punkty w aplikacji RecomApp, które będą mogli wymieniać na zniżki u naszych Partnerów.

Recomat z medalem EKONOWATOR na Targach EKOTECH w Kielcach

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że podczas Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH zostaliśmy uhonorowani medalem EKONOWATOR za innowacyjny recomat – butelkomat na puszki aluminiowe oraz opakowania PET, który wspólnie z systemem lojalnościowym RecomApp, oprogramowaniem do zarządzania
i raportowania oraz serwisem gwarancyjnym tworzy system SMART RVM.

System kaucyjny w Polsce? Projekt ustawy na etapie konsultacji społecznych

(…) Tematem zakupu butelkomatów zajmował się podczas swojego ostatniego posiedzenia zarząd ZGK. Wszyscy wójtowie i burmistrzowie gmin związkowych wyrazili wstępne zainteresowanie przystąpieniem do projektu, w ramach którego miałoby dojść do zakupu urządzeń.

Źródło: https://bit.ly/3GeN2Xm

Segregacja po polsku, czyli o zaletach recomatu

26 stycznia wzięliśmy udział w Konferencji online „Selektywna zbiórka, segregacja i recykling odpadów #SIR2022”. W trakcie wydarzenia zostały poruszone tematy istotne dla obecnego systemu gospodarki odpadami komunalnymi. „Segregacja po polsku, czyli o zaletach recomatu” to tytuł naszego wystąpienia, które poprowadziła Małgorzata Masłowska – Doradca Klienta i Opiekun Produktu. Dziękujemy Organizatorowi, firmie Abrys dla Środowiska za możliwość udziału w Konferencji.

Butelkomaty przy szkołach? O tym na prezentacji dla Związku Gmin Karkonoskich

(…) Tematem zakupu butelkomatów zajmował się podczas swojego ostatniego posiedzenia zarząd ZGK. Wszyscy wójtowie i burmistrzowie gmin związkowych wyrazili wstępne zainteresowanie przystąpieniem do projektu, w ramach którego miałoby dojść do zakupu urządzeń.

Źródło: https://www.jelonka.com/butelkomaty-przy-szkolach-102517

2021 – czas podsumowań

2021 to przede wszystkim… początek R3 Polska, ale też niesamowity rok – intensywny, a zarazem niezwykły. W tak krótkim czasie zdziałaliśmy naprawdę wiele – biznesowo, kulturowo, ekologicznie i edukacyjnie. Przygotowaliśmy dla Was podsumowanie tego, co udało nam się zrealizować w tym roku.

Eco nie tylko od Święta!
Pierwszy Recomat w Żyrardowie

„Odpad zdasz, drzewko masz” to cykliczna akcja proekologiczna prowadzona od lat przez firmę EMKA S.A. z Żyrardowa. Jej celem jest kształtowanie dobrych nawyków związanych z segregowaniem odpadów. W tym roku wydarzenie wyjątkowo przybiera nową formułę, w której wspólnie z naszym Recomatem mieszkańcy i nie tylko, mogą oddawać plastikowe butelki lub aluminiowe puszki w zamian za… choinkę! Za każde opakowanie użytkownik otrzyma punkt, który nalicza się automatycznie za pośrednictwem naszej dedykowanej aplikacji.

Wzorowa segregacja po szczecińsku

„(…) Dzisiaj znowu Szczecin jest na językach, gdyż w szczecińskim Centrum Badawczo-Rozwojowym Autocomp Management Sp. z o.o. powstają ekoinnowacje – automaty do segregowania i kompaktowania odpadów (…). Automaty te pod nazwą recomaty są wdrażane na rynek polski przez szczecińską firmę R3 Polska Sp. z o.o., która dopełnia system o element motywujący – aplikację lojalnościową Recomaty.”

Źródło: Wspólnota, nr 23/1340, s. 25

W Gminie Kołbaskowo pojawił się recomat

Recomat w Gminie Kołbaskowo już działa! Automat stanął przy Szkole Podstawowej w Przecławiu. Ma zachęcać mieszkańców do segregacji i ekologicznych zachowań. Dzięki dedykowanej aplikacji RecomApp, użytkownicy mogą zyskać rabaty na zakupy czy gadżety w postaci butelek z filtrem na wodę. Wystarczy wrzucić butelkę do automatu, a mobilna aplikacja nalicza punkty upoważniające do zniżek na zakupy, np. w Galaxy Centrum.

Współpraca z Auchan i PepsiCo

Kolejny udany ekoprojekt z naszym udziałem. W hipermarkecie Auchan w Piasecznie stanął automat do zwrotu opakowań. To projekt w ramach współpracy Auchan i PepsiCo na rzecz ochrony środowiska. Z ogromną przyjemnością wzięliśmy udział w akcji – wykonanie i montaż butelkomatu stanęło po naszej stronie. Każda oddana butelka to 6 groszy na karcie lojalnościowej Skarbonka w aplikacji Auchan. Mamy nadzieję, że dzięki takim akcjom automaty zwrotne znacząco wpłyną na wynik recyklingu w Polsce, a świadomość konsumentów w temacie wpływu ich zachowań na środowisko będzie rosła cały czas.

Recomat z nagrodą Dobry Wzór

Z przyjemnością informujemy, że recomat otrzymał nagrodę Dobry Wzór 2021, Wzór Roku 2021 oraz nagrodę specjalną od Ministerstwa Rozwoju i Technologii! Serdecznie dziękujemy, to dla nas ogromny zaszczyt. Celem konkursu jest wyróżnienie produktów i usług charakteryzujących się wysoką jakością wzornictwa. Recomat zostanie zaprezentowany na wystawie pokonkursowej w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego, która potrwa do 3 grudnia 2021 r. To jeden z najważniejszych pokazów designu w Polsce.

Oznacza to również, że od teraz możemy posługiwać się znakiem „Dobry Wzór 2021” oraz „Wzór Roku 2021”.

Recomat podbija stolicę

W ostatnim czasie mieliśmy przyjemność wykonać dwie realizacje w Warszawie.

W Parku Józefa Szymańskiego stanął nasz recomat w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego. Recomat ma zachęcać mieszkańców do proekologicznych zachowań. Od dziś mogą wrzucać do niego butelki plastikowe typu PET, aluminiowe puszki oraz nakrętki.

Recomat z wizytą w Poznaniu!

Było nam niezmiernie miło gościć Państwa podczas targów Poleco na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Na naszym stoisku prezentowaliśmy recomat, czyli automat do zwrotu butelek PET, puszek ALU i nakrętek. To były emocjonujące trzy dni pełne spotkań, inspirujących rozmów i pozytywnej energii. Do zobaczenia za rok!

Na zielono w Katowicach!

Za nami 3 dni inspirujących spotkań na Samorządowym Forum Kapitału i Finansów w Katowicach. Dyskutowaliśmy z przedstawicielami samorządów o potrzebie wdrożenia systemu kaucyjnego, jego wadach, zaletach i korzyściach dla lokalnych społeczności. Prezentowaliśmy system wspierający obieg zamknięty, oparty na automatach do zwrotu, kompaktowania i segregowania opakowań wraz z systemem lojalnościowym. Dziękujemy za tak liczne odwiedziny naszego stoiska!

Wyjątkowy butelkomat na Widzewie. Wymień zużyte butelki na karmę dla psów

Pod koniec września pod szkołą podstawową nr 34 w Łodzi przy ul. Ćwiklińskiej pojawił się specjalny butelkomat. Skorzystać z jego dobrodziejstw może każdy, ale tylko w określonym czasie. Jak działa butelkomat i czemu jest taki wyjątkowy? Odpowiedź w artykule.

Recomat na III Samorządowym Forum Gospodarki Odpadami

„(…) Wraz z naszym Partnerem Rodowita z Roztocza uczestniczyliśmy w III Samorządowym Forum Gospodarki Odpadami w Gdańsku. „Spotkanie branży zajmującej się zagospodarowaniem odpadów komunalnych jest okazją do debat nad najlepszymi praktykami, dostosowaniem do dynamicznego środowiska prawnego oraz wymiany wiedzy i cennego doświadczenia wśród samorządowców – mówi Piotr Grzelak, Zastępca Prezydenta Gdańska ds. zrównoważonego rozwoju.”

Zaraz Będzie Czysto (i było!), czyli o recomacie na Pol’and’Rock 2021

„(…) Przejechaliśmy cały teren. Podniosłem jedną, dosłownie jedną plastikową butelkę i jestem pewien, że wypadła komuś niechcący, a więc jest to także festiwal czysty.” – mówi Jerzy Owsiak dla TVN24, a my wiemy, że też mieliśmy w tym swój udział. (…) „

źródło: http://www.tvn24.pl

Bądź EKO i zdobywaj zniżki! W Galaxy stanął Recomat

„(…) Zależy nam, aby nasze centrum handlowe promowało ekologiczne rozwiązania. Czy jedna butelka może zmienić świat? W skali makro – oczywiście. Dodatkowo, każdy kto zdecyduje się na wyrzucanie butelek do RECOMATU może liczyć na nagrody. Korzystając z dedykowanej aplikacji zyskujemy np. rabaty na zakupy czy gadżety w postaci butelek z filtrem na wodę. Bycie eko się opłaca (…) „

źródło: http://www.infoludek.pl

Recomat w gminie Dobra

„(…) Gmina Dobra przystąpiła do realizacji projektu budżetu obywatelskiego związanego z segregacją odpadów. Przy Orliku w Dobrej zamontowano recomat – urządzenie do segregowania opakowań po napojach. Przez najbliższe 2 miesiące urządzenie będzie testowane. (…) „

źródło: http://www.gminadobra24.pl

Dobry Wzór – zakwalifikowaliśmy się do konkursu!

Z nieskrywaną dumą donosimy, że nasze recyklomaty zostały zakwalifikowane do konkursu „Dobry Wzór 2021”, organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

„Kwiat za grat” i… za butelkę!

(…) 6.06. uczestniczyliśmy w wydarzeniu “Kwiat za Grat” przy Jasnych Błoniach w Szczecinie. Akcja miała na celu zbiórkę elektrośmieci, w zamian za które uczestnicy wydarzenia mogli otrzymać sadzonki kwiatów. (…) W tym roku dodatkowo mieszkańcy Szczecina mieli okazję przetestować nasz recomat (…).

Świet(l)na akcja z CCC!

Co wspólnego ma nasz recyklomat z muralem w centrum Warszawy? Całkiem sporo – mieliśmy przyjemność być cześcią eventu dla marki CCC SA przygotowanego przez Good Looking Studio w ramach strategii „Let’s care with CCC”. Promocja została wzmocniona wyjątkowym muralem, obok którego został ustawiony nasz recomat. Wrzucenie do niego butelki PET lub puszki aktywowało iluminację świetlną. Warte zobaczenia!