Przejdź do treści
Strona główna / „Kwiat za grat” i… za butelkę!

„Kwiat za grat” i… za butelkę!

Mamy to! 6.06. uczestniczyliśmy w wydarzeniu „Kwiat za Grat” przy Jasnych Błoniach w Szczecinie. Akcja miała na celu zbiórkę elektrośmieci, w zamian za które uczestnicy wydarzenia mogli otrzymać sadzonki kwiatów. To event cykliczny, który mieszkańcom Szcecina znany jest już od 2008 roku (za wyjątkiem roku ubiegłego), organizowany przez Radę Samorządu Studenckiego Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Stowarzyszenie Inspiracje Młodych. W tym roku dodatkowo mieszkańcy Szczecina mieli okazję przetestować nasz recomat do zbierania, kompaktowania i segregowania opakowań po napojach – butelek PET oraz puszek.


Jak co roku, za przyniesione „graty”, czyli elektrośmieci, ale także butelki czy puszki, uczestnicy wydarzenia otrzymywali sadzonki. Firma R3 Polska współnie z lokalnym dostawcą – Panem Bratkiem, również przekazała aż 500 sztuk sadzonek kwiatów pod hasłem: „Wrzuć butelkę do recyklomatu i zgarnij kwiatka od Pana Bratka!”. Niezależnie od ilości “gratów” każda rodzina otrzymała jedną-dwie sadzonki.

Firma R3 Polska była Partnerem wydarzenia, podobnie jak firma Remondis, Enea Operator, Mentor Systemy Audiowizualne oraz Fundacja Inspiruje.my.
Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego – Stanisława Wziątka, merytorycznie odpowiedzialnego za sprawy ochrony środowiska oraz Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego Waldemara Tarczyńskiego.

Czytaj więcej:
https://gs24.pl/uniwersytet-szczecinski-zaprasza-do-udzialu-w-akcji-kwiat-za-grat-o-co-w-niej-chodzi/ar/c1-15641492
https://radioszczecin.pl/1,424442,kwiaty-za-smieci-na-jasnych-bloniach-w-szczecini
https://wszczecinie.pl/akcja_kwiat_za_grat_na_jasnych_bloniach,id-33225.html