Przejdź do treści
Strona główna / Zaraz Będzie Czysto (i było!), czyli o recomacie na Pol’and’Rock 2021

Zaraz Będzie Czysto (i było!), czyli o recomacie na Pol’and’Rock 2021

„Przejechaliśmy cały teren. Podniosłem jedną, dosłownie jedną plastikową butelkę i jestem pewien, że wypadła komuś niechcący, a więc jest to także festiwal czysty.” – mówi Jerzy Owsiak dla TVN24, a my wiemy, że też mieliśmy w tym swój udział.

W ubiegły weekend nasz recomat pojawił się na festiwalu Pol’and’Rock 2021. To było kilka fantastycznych dni, w których wspólnie z Uniwersytetem Szczecińskim zachęcaliśmy festiwalowiczów do oddawania opakowań po butelkach PET i puszkach ALU w zamian za nagrody. Z recomatu można było skorzystać na stoisku US w strefie Pomorza Zachodniego.

Zainteresowanie było ogromne, a nasz recyklomat sukcesywnie zapełniał się opakowaniami, przyczyniając się tym samym do ogólnego porządku na festiwalu. Jak mówił prezes WOŚP, Jerzy Owsiak dla TVN24:

„Przejechaliśmy cały teren. Podniosłem jedną, dosłownie jedną plastikową butelkę i jestem pewien, że wypadła komuś niechcący, a więc jest to także festiwal czysty. To jest publiczność, która wie, dlaczego tutaj przyjechała, zna doskonale zasady”.

Bardzo nas to cieszy, ponieważ wiemy, że i my mieliśmy w tym niemały udział. Nasz recomat w naturalny sposób połączył się wieloletnia akcją „Zaraz Będzie Czysto”, w której festiwalowicze otrzymują oznaczone worki na śmieci do segregacji odpadów. Można je zostawiać w specjalnych punktach lub – jak mieliśmy okazje się przekonać – wrzucić puste butelki i puszki do naszego butekomatu.

Uczestnicy Pol’and’Rock tłumnie ustawiali się w kolejkach z pełnymi workami i jak wynika z raportu, podczas całego festiwalu, oddali łącznie:

– 234 butelek PET

– 2 059 puszek ALU

Słońce, muzyka i ogromna eko-świadomość – warto było być tam razem!

Źródło: https://tvn24.pl/