Przejdź do treści
Strona główna / Recomaty od R3 Polska, czyli o naszej ekoakcji w Szczecinie

Recomaty od R3 Polska, czyli o naszej ekoakcji w Szczecinie

Projektowane i produkowane przez nas recomaty funkcjonują już w wielu miastach w Polsce. Chcieliśmy, żeby służyły też mieszkańcom lokalnie. Stąd własna inicjatywa, by postawić je również w Szczecinie. I mamy to – trzy butelkomaty, trzy różne punkty,  jedna zintegrowana aplikacja i wiele korzyści.

Pierwszy recomat stanął w szczecińskim centrum handlowym Galaxy już w lipcu 2021 roku. Zintegrowany z autorską aplikacją mobilną RecomApp, umożliwia użytkownikom uczestnictwo w programie lojalnościowym – zebrane za wrzucone opakowania punkty, można wymienić na nagrody rzeczowe lub zniżki i rabaty w sklepach Partnerów. Podobne rozwiązanie czeka na mieszkańców miasta na ul. 1 maja przy siedzibie naszego Partnera Autocomp Management. Ostatni, trzeci butelkomat pojawił się na Łasztowni, przy Morskim Centrum Nauki. I tu użytkownicy mogą liczyć na benefity za skorzystanie z urządzenia i zwrot butelek PET oraz puszek ALU.

Realizując projekty wdrażania recomatów w całej Polsce, przyświecała nam idea smart city. Jako firma ze Szczecina, chcieliśmy, by takie rozwiązania pojawiły się też lokalnie, stąd własna inicjatywa udostępnienia miastu recomatów, rozmieszczonych w jego newralgicznych punktach. To taka nasza ekoakcja, w której promujemy ekonawyki, przygotowujemy społeczeństwo do systemu kaucyjnego, a poprzez nagradzanie za segregowanie edukujemy w kwestii zmiany podejścia – odpad to przecież cenny surowiec.

Wszystkie maszyny serwisujemy całodobowo, jesteśmy również odpowiedzialni za odbiory odpadów, współpracując z firmą Recykler Szczecin.

Dla ułatwienia użytkowników, szczecińskie recomaty posiadają dokładną lokalizację wraz z aktualnym stanem zapełnienia oraz katalogiem nagród – te informacje konsumenci znajdą w aplikacji RecomApp.

Pozytywny odzew mieszkańców Szczecina, ale i reszty miast,  w których stoją nasze recomaty to potwierdzenie, że jako społeczeństwo, jesteśmy gotowi na wprowadzenie zmian w obszarze automatyzacji zbiórek opakowań po napojach.  Tworzymy w Polsce nowoczesny i stabilny system Smart RVM, a to pewny krok w przyszłość – krok do stworzenia smart city.

EKOKolekcja R3 Polska